Financování

Financování rodinných domů*

5 %
z celkové kupní ceny na základě podpisu Rezervační smlouvy
15 %
z celkové kupní ceny na základě podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí kupní
80 %
z celkové kupní ceny na základě podpisu Kupní smlouvy

Proces koupě

 • 1

  Rezervační smlouva

  Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro konkrétní rodinný dům, domluvíme se na osobní schůzce v naší kanceláři, abychom podepsali Rezervační smlouvu. Před samotným podpisem si vše znovu řádně vysvětlíme. Rezervační poplatek ve výši 5% z celkové kupní ceny bude uhrazen bezhotovostně bankovním převodem, a to do pěti dnů od podpisu Rezervační smlouvy. Teprve po úhradě tohoto poplatku bude Váš dům zarezervovaný.

 • 2

  Smlouva o smlouvě budoucí kupní

  Do dvou měsíců od podpisu Rezervační smlouvy se sejdeme znovu v naší kanceláři, abychom podepsali Smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Ta stanoví, za jakých podmínek dojde k uzavření Kupní smlouvy. Opět si vše řádně vysvětlíme, zaktualizujeme si fázi stavby. Další část kupní ceny, a to ve výši 15% z celkové kupní ceny, bude uhrazena bezhotovostně bankovním převodem, a to do deseti dnů od podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Teprve po úhradě této části kupní ceny vstoupí Smlouva o smlouvě budoucí kupní v platnost. K podpisu smlouvy Vás vyzveme.

 • 3

  Oznámení o kolaudaci stavby a podpis Kupní smlouvy

  Po kolaudaci stavby Vás vyzveme k doplacení celkové kupní ceny domu, a to do 10 dnů od doručení oznámení o kolaudaci stavby. Po úhradě doplatku se sejdeme k podpisu Kupní smlouvy. Po podpisu Kupní smlouvy dojde k předání domu a podpisu předávacího protokolu a můžete se stěhovat. Vaše vlastnické právo bude do katastru nemovitostí zapsáno po uplynutí ochranné lhůty od podání návrhu na vklad vlastnického práva ve Váš prospěch.

Důležité

*Vezměte prosím na vědomí, vážení klienti, že uvedená varianta financování se týká pouze koupě rodinných domů na klíč.  V případě koupě domu ve fázi hrubé stavby či koupě pozemku bude financování řešeno individuálně.

Financování máme zajištěno prostřednictvím naší sesterské společností 4fin u největších bankovních institucí. Díky tomu máme kompletní přehled o nejlepších možnostech financování a bankovních produktech

Pokud byste rádi financovali koupi nového bydlení prodejem Vašeho stávajícího bytu či rodinného domu, rádi se o prodej postaráme. Mj. tím zajistíme, že budeme mít přehled o obou transakcích a budeme umět lépe reagovat na aktuální procesy.

Jak pracujeme s nemovitostmi našich klientů se můžete přesvědčit na našich webových stránkách www.vasereality21.cz.

Zaujala Vás možnost bydlení v projektu Domy Dívčí hora?

Přejít na výběr domu

Ing. Jana Čechová

Realitní makléřka